Informacja Administratora

Konkurs informatyczny na plakat pt. „Zasady bezpiecznego Internetu”

Regulamin szkolnego konkursu informatycznego
na plakat pt. „Zasady bezpiecznego Internetu”

Konkurs realizowany w ramach projektu z okazji obchodów  Dnia Bezpiecznego Internetu 2023.

1. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 94 w Łodzi.
  2. Cele konkursu:
  3. inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych,
  4. uświadomienie zagrożeń, jakie pojawiają się w Internecie,
  5. promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu,
  6. podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo,
  7. podkreślenie znaczenia wartości, jakim jest szacunek w odniesieniu do świata, innych ludzi, a także własnej osoby – jako wsparcie w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji,
  8. upowszechnianie wykorzystania Internetu do komunikowania się, budowania dobrych i pozytywnych relacji, opartych na poszanowaniu drugiej osoby.
  9. Uczestnictwo w konkursie:
  10. Konkurs skierowany jest do uczniów Szkoły Podstawowej nr 94 w Łodzi.
  11. Każdy uczestnik może złożyć maksymalnie jedną pracę.
  12. Prace konkursowe muszą być pracami własnymi, wcześniej nienagrodzonymi w tego typu konkursach.
  13. Forma pracy konkursowej:
  14. Należy wykonać plakat, zawierający zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.
  15. Pracę można przygotować w grupach.
  16. Praca powinna być przygotowana na kartce lub brystolu:
  • 1 -osoba – format A4 lub większy
  • 2- osoby – format A3 lub większy
  • 3- osoby- format A2 lub większy
  • 4-5 osób -format A1 lub większy

Plakat należy podpisać imieniem i nazwiskiem autora/ autorów i przekazań Pani Magdalenie Skonecznej lub Wychowawcy do 10 lutego 2023 r.

1. Zasady rozstrzygania konkursu:
  2. Zgłoszone prace zostaną ocenione przez Komisję Konkursową.
  3. Organizator zastrzega sobie prawo do przyznawania wyróżnień bądź innych rozstrzygnięć konkursu przez komisję.
  4. Prace nie będą zwracane i przechodzą na własność organizatora konkursu.
  5. Prace niezgodne z regulaminem nie będą ocenianie.
  6. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas finału obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu organizowanego w SP 94 w dniu 14.02.2023 r.
  7. Kryteria oceniania:
  8. trafna interpretacja tematu konkursu,
  9. twórczy charakter pracy,
  10. poziom pracy,
  11. samodzielność, pomysłowość i oryginalność,
  12. ogólna estetyka pracy
  13. Postanowienia końcowe:
  14. Uczestnicy wyrażają zgodę na przetwarzanie i publikowanie własnych danych osobowych wszelkim i w każdym zakresie dla celów związanych z realizacją konkursu zgodnie z przepisami ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (Dz. U z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Podanie danych osobowych ma charakter dobrowolny, lecz niezbędny do uczestnictwa w konkursie.
  15. Złożenie prac jest równoważne z przyjęciem warunków niniejszego regulaminu i oświadczeniem, że prace zgłoszone na konkurs zostały wykonane osobiście z zachowaniem wszelkich praw autorskich osób trzecich.
  16. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za naruszenie praw autorskich osób trzecich przez uczestników konkursu.

Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie

Magdalena Skoneczna